Pristatau Jums veislės margumynus.
Šokoladinis orientalas:
Lelijinio vėžlio kiauto piešinio orientalė. Kitaip dar vadinama vėžlinė spalva. Pagal genetiką tokio marginimo katės gali būti tik moteriškos lyties.
Kiekviena vėžlinė katė yra ypatinga, dėl to, kad jos kailiuko rašto marginimas yra unikalus ir niekada nerasite dviejų vienodų vėžlinių kačių.
O kaip nuostabiai atrodo raudoni orientalai, dažniau žinomi “ryžos” spalvos. Genetiškai įdomus faktas tas, kad labai sudėtinga išveisti raudonos spalvos katę (patelę). Tad dažniausiai sutikę raudoną katę, galite teigti, kad jis vyriškos giminės.
Visų mylimas juodas vienspalvis orientalas. Pati mėgiamiausia spalva tiems žmonėms, kurie tik pradeda domėtis šia veisle. Juodi orientalai primena mažas panteras, kurios savo grožiu, gracija ir elegancija pavergia daugelio širdis.
Labai nuostabiai atrodo dvispalviai orientalai. Mes buvome vieni iš pirmųjų, kurie atvežėme tokio spalvinimo katinus į Lietuvą.
Kaip ir minėjau anksčiau, orientalai turi labai plačią spalvinę gamą: nuo baltos iki juodos spalvos, oficialios spalvos šiai dienai yra tokios (naudojama EMS sistemos spalvų koduotė):
a = mėlyna
b = šokoladinė
c = alyvinė
d = raudona
e = kreminė
f = juoda vėžlio kiauto piešinio
g = mėlyna vėžlio kiauto piešinio
h = šokoladinė vėžlio kiauto piešinio
j = alyvinė vėžlio kiauto piešinio
n = juoda
o = cinamono
p = gelsvai ruda
q = cinamono (rausvai ruda) vėžlio kiauto piešinio
r = gelsvai ruda vėžlio kiauto piešinio
s = sidabrinė
w = balta
Orientalai turi raštus:
01 – VAN (balta katė su dviem spalvotomis dėmėmis – ant galvos ir uodegos).
02 – HARLEQUIN (margaspalvė, tarp dvispalvės ir tarp van, t. y. turinti spalvotų dėmių ant kūno ir letenų). Spalvotas plaukas sudaro 1/4, bet nedaugiau kaip 1/2 kūno paviršiaus.
03 – BICOLOR (dvispalvė). Balta spalva sudaro nuo 25% iki 50%.
21 – tiksliai neapibrėžti raini raštai
22 – dėmėtai raina – blotched tabby (klasikinis rainumas)
23 – dryžuotai raina – mackerel tabby
24 – taškuotai raina – spotted tabby
25 – raina su tikingu – ticked tabby
Jei jums įdomu, kokių dar spalvų galima pamatyti paieškokite interneto platybėse įvedę į paiešką OSH [tai oficialus rytiečių veislės trumpinimas] bei bet kurią spalvą, kuri pažymėta tam tikra raide teksto viršuje.