Charakteris ar asmenybė?

Orientalai kaip ir visa veislės grupė yra gyvybingi, inteligentiški. Tai socialiai aktyvios katės, kurios dievina žaidimus. Dauguma iš jų yra „nešiotukai”, gali nesustodami valandų valandas nešioti savo mėgstamiausią žaislą savo žmogui ir prašyti žaisti. Kiekvienas iš jų turi skirtingus mėgstamiausius žaislus, vienas dievins pelytę, kurią gali nešiotis nasruose, kitas viską, kas pakvėpinta katažole, trečias barškaliukus -juk svarbiausia, kad tarškėtų viskas. Ketvirtas -tiesiog susuktą ir traškantį popieriaus gabaliuką. Kažkuris dievins savo pagalvėlę ir nesunkiai ją tampysis nasruose, kad bet kur galėtų patogiai pagulėti. Jie gali fantastiškai žaisti su tuščia dėže arba bet kokiu maišeliu į kurį galima įlįsti, pasinešioti, pakramtyti ir dar kažką sugalvoti, kas galėtų gimti tik jų pašėlusiuose protuose.
Jie neišauga iš savo žaidimų amžiaus, Orientalai tarsi ir lieka maži, padūkę kačiukai suaugusio katino kūne. Jokia spintelė ar aukščiausia kambario vieta nėra saugi, nes tai aukštį mėgstančios ir galinčios šokinėti katės. Dauguma Orientalų yra labai „iškalbingi”, jie būtinai Jus pasitiks prie durų ir pradės iš karto pasakoti kokius nuotykius patyrė dienos bėgyje ir tų kalbų bus daug. Orientalai turi stiprų ir savitą charakterį. Nesileiskite apgaunami jų liauno kūno ir laibų kojų, šios katės labai atletiškos, guvios ir vikrios. Jos tikrai lengvai nugali už save kur kas didesnius augintinius. Turiu pastebėti, kad mano 6 mėn. 2.5kg sveriantis Orientalas pastatė į vietą Dobermaną [Hadas tuo metu svėrė apie 50 kg]. Dėl tokio ryškaus charakterio Orientalai dažniausiai yra dominuojanti veislė namuose, net jeigu Jūs ir laikote kelių skirtingų veislių katinus ar kates.
Orientalai yra ištikimi savo žmogui ir jiems labai reikia mūsų kompanijos [Mano pirmasis Orientalas šiuo metu gyvena pas mano tėvus, ir aš matau, kad jis jau turi savo žmogų -tėtį, ir dievina jį besąlygiškai]. Kai kurie Orientalai yra „vieno asmens” katinai, tada jie nemėgta namuose esančių svečių, o kartais net ir tų pačių šeimos narių. Bet toks charakterio ypatumas yra labai retas. Dažniausiai orientalams nesvarbu koks šeimos narys su juo užsiima, svarbiausia, kad tik nesibaigtų žaidimai ir dėmesys jam [Kita mano katė tiek dievina dėmesį, kad kiekvienas žmogus atėjęs į mano namus yra beviltiškai pasmerktas įsimylėti ir dar nemačiau nė vieno savo svečio, kuris liktų neapžavėtas Orientalų kerų]. Šios katės tiesiog dieviną draugiją, todėl orientalui be galo smagu turėti kompanioną, tokį kaip ir jis pats. Kitu atveju pasiruoškite tik grįžę į namus, skirti bent valandą laiko savo augintiniui, nes jam tiek daug reikės Jums papasakoti. Nenustebkite atėję į svečius ir sutikę ne vieną, o du gražuolius Orientalus. Ir mano nuomone, orientalams negerai gyventi po vieną. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad Orientalas gavęs draugą [kaip rodo kita patirtis, šeimininkai suserga Orientalų liga] tokį kaip jis pats, gali „sužydėti” dar labiau.
Orientalai puikiai sutaria su vaikais, kitomis katėmis, šunimis. Jiems reikia veiklos ir sąmyšio bei bruzdesio, nuo to juk tik smagiau!
Orientalas bus pirmasis, kuris įlys į lovą ir pasakys, kad laikas miegoti. Ir tai jam bus didžiausias džiaugsmas miegoti kartu šalia Jūsų, Jūsų pažastyje ar po Jūsų paklodėmis. Šios katės dievina šilumą, tad radiatoriai, dideli televizoriai ir net kompiuterio monitoriai gali būti jų mėgiamos vietelės.
Šios katės netiks žmonėms, kuriems namuose reikia tylos ar ramybės, kur katė namuose yra rami ir nedūkstanti, kur katė pasako „MIAU” tik vieną kartą per savaitę [viena pažįstama veisėja svajojo apie Orientalą, kol kartu su mumis nenukeliavo į parodą, vėliau ji man komentavo, kad tiek daug kalbančios katės ji nebuvo sutikusi. Ir labai džiaugėsi, kad tai sužinojo prieš įsigydama tokį augintinį]. Dėl to aš mėgtu pakviesti žmones, kurie galvoja įsigyti Orientalą į savo namus, kad patys pamatytų ir išgirstų, kas per asmenybė yra Orientalas.

Tad kas sekantis į svečius?